Bez práce nejsou koláče

4
0

Předchozí režim komunismu měl negativní postoje a pohledy na hendikepované, kteří často museli obývat odlehlé zámečky a opuštěné objekty, aby se neobjevili mezi občany tzv. stádem ovcí. U některých lidí stále přetrvávají předsudky, jizvy dosud v určitých věcech nevymizely. V současnosti se mnohé zlepšilo. Což ovšem neplatí v situaci, jakmile se vám zachce do práce a začnete ji hledat na internetu. Většina zaměstnavatelů je bez odezvy a berou vás za fetku, co je na dietě a šňupe koks. Velmi zřídka se nějakou tu práci podaří sehnat a když na ní náhodou narazíte, tak dřete s prominutím za úplné hovno, které není adekvátní… k vaší odvedené práci. Přitom jste poctivý dříč na vozejku, který si chce přivydělat… nějakou tu korunku navíc. Kdejaký zdravý zaměstnanec v práci vyžaduje čalouněnou židli kůží z pořádné krávy, aby se na ní vešel, tou vyžranou zadnicí. My bychom už hezky na svém křesílku klídeček, tabáček dojeli do práce.

Stejnak je mnohem lepší nafouknout rypák, zdekovat se, a tvrdě si prorvat svou cestičku. Jednou z reálných možností je… pustit se do psaní blogu. Vemte si např.. pekaře, peče rohlíky, aby bylo co žrát. Psychicky narušené individuum posedlé životem a žrádlem může inspirovat, aby si lidé vážili toho, co mají, užívali si každého dne a nešetřili úsměvy.

Vlastní cesta

Za tím vším blogováním stály naše nestydaté tlamy se slovy: „pokusíme se změnit pohled na mrzáky. I oni mohou naší multi-kulti přinést něco pozitivního. „Jo, do toho musíme jít! To je super nápad! Hurá do práce! Nemáme co ztratit, maximálně zavaříme mozkové závity, zešediví nějaký ten vlas a ztratíme hlas.“  Důležitým faktorem pro psaní blogu bylo zaplácnutí volného času především v zimě, kdy můžeme písat u krbu s noťasem, v horším případě u ústředního topení. Když bychom neměli ani to – pak bychom si mohli hodit vlněnou deku přes hnáty a s brekem pobrukovat o dovolené v Abu Dhabi s harémem břišních tanečnic.

Přejeme všem krásný zbytek dne. Děkujeme těm, kteří si přečetli tento rádoby vtipný výlev, a strávili svůj drahocenný čas čučením do textu. Skočte něco prošmejdit po baráku či bytě, večer se pobavte s blízkými a kamarády. Šichta vás čeká hned ráno. Šéf mile rád připraví kožené křeslo, vaše řiť je zajisté velká dáma.

4
0
By | 2017-10-27T14:35:21+00:00 Září 29th, 2016|Online texty, Povídky|0 Comments

Leave A Comment