Evropská tour českých vozmenů – druhá část

2
0

Jo! A je to tady. Druhou část naší zahraniční dovolené jsme zahájili projížďkou vlakem Bernina-Expressem po Švýcarsku. Byla to bezva jízda, až na ten problém s brzdama, kdy jsme zůstali trčet uprostřed lesa 😀 Problém byl vyřešen do dvaceti minut a pak jsme jen dojeli do městečka Poschiavo, kde jsme se najedli přímo na nádráží. A poté jsme nasedli na zpáteční vlak do Pontresiny, kde jsme se naložili do svých dodávek. Cestou k ubytování nás zastihl děsnej slejvák. Ale ani to nás nezastavilo, takže jsme dorazili na nocleh do italského Cunarda. Další den jsme si to zamířili do švýcarského Locarna, ležící u malebného jezera Lago Maggiore a odpoledne jsme si zajeli zamlsat do Lugana, do místní čokoládovny.

A honba za poznáním pokračovala dál. Podívali jsme se do města módy – Milano. Konkrétně na katedrálu Duomo di Milano stojící na náměstí Piazza del Duomo, které okupuje hejno holubů. Návštěvu města jsme zakončili v Galerii Viktora Emanuela II. s okázalou nákupní pasáží. A následně jsme se přemístili na závodní okruh v Monze, kde jsme si prohlídli zákulisí. Pak už jsme se jen vrátili do Cunarda, abychom trochu nabrali síly na další den, kdy jsme se trasportovali do Sanrema, které omývá Ligurské moře. Prostě to bylo místo, kde jezdili taliáni na svých skútrech jak splašení. Nenechali nás ani v noci vyspat. Parchanti jedni!

Další den jsme zjistili, že nám zbylo nějak moc peněz a proto jsme se rozhodli, že si zajedeme do snobského Monte Carla, kde jsme si dali pivo za šestnáct éček 🙂 A pak si projeli závodní okruh, kde byla velká koncentrace luxusních aut. Div, že jsme nic neodřeli. To by byla slušná polízanice 🙂 Ale nějak nás ty přesuny ještě nepřešly. A tak jsme si zajeli na otočku do Nice, kde jsme se vyčachtali, až jsme z toho měli varhánkovitá těla. Následovně jsme se vrátili do Sanrema, abychom se vyspali na další den a měli trochu té energie na tu dlouhou cestu do Konstanz. A když jsme se tam konečně dopravili, tak jsme jen ulehli do postele. Ráno jsme pak prošmejdili město a díky tomu našli Husův dům i přilehlé Bodamské jezero se sochou Kurtizány.

A celou dovolenou jsme zakončili u velkolepých Rýnských vodopádů.

Tímto bychom chtěli poděkovat Traxmandl Tour za povedenou dovolenou plnou úžasných zážitků 🙂

2
0
By | 2017-09-22T12:32:45+00:00 Srpen 29th, 2017|Online texty, Výlety a akce|0 Comments