Kašlací asistent – dennodenní přítel

14
0

Před měsícem jsme na stránkách blogu „tlachali“ o BiPAPu, nyní Vás seznámíme s dalším přístrojem.

Několik prospěšných věcí, které je dobré znát:

Kašlací asistent tzv. kašlák (tak mu budeme říkat v článku), pro zatvrzelé lingvisty Cough Assist. Jedná se o neinvazivní léčebnou pomůcku, která odstraňuje splašky (hleny) z dýchacího potrubí u pacošů, kteří neumí pořádně zachrchlat. Věcička čistí trubky tím, že v nich vytváří přetlak a pak rázem podtlak. Prudká změna tlaku nutí k bleskovému vydechnutí a napodobuje běžný kašel. Díky tomuto odsátí hnusu se roury udržují v čistotě. Tím pádem nás tento přístroj chrání před ochořením, jako je kupříkladu zánět průdušek.

Tuto vzduchotechniku používáme třikrát denně před jídlem – ráno, v poledne a večer.

Návod k použití:

1. Pokud jste rodič nebo milenka, přitáhnete kašlák a rozpletete hadici (tento bod je shodný s BiPAPem).
2. Spustíte přístroj a stisknete tlačítko léčba – uslyšíte slabý větřík.
3. K postiženci přiložíte frňákopysk masku. Musíte jí pevně držet – ke ksichtu jí nelze připnout.
4. Mrzák se z vysoka nadechne a v mašině klapne – spustí se vichr jak na horách.
5. Po chvilce v kašláku opět cvakne – směr foukání se otočí. Pacoš ze všech sil zakašle – na monitoru přístroje se objeví dvě hodnoty: síla výdechu a objem plic.
6. Proces v bodech 4 a 5 zopakuje Váš kripl nejméně třikrát.
7. Masku odložíte, vypnete stroj a máte na pár hodin vystaráno.

Plusy kašláku:

První velkou výhodou je, že kašlání nezabere moc času. Zhruba tři minuty. Páni, tomu se říká rychlovka. Poté už jen můžete směle pokračovat ve valentýnském milování. Další výhodu objevíte v baterii, která vám umožní chrchlat kdykoliv a kdekoliv. Záleží na vás, jak jen budete chtít. Navíc nebudete závislí na proudu, baterka má slušnou výdrž. K tomu všemu ještě ušetříte i za dovolenou, kašlák totiž vyfukuje svěží mořský vánek, který vás myšlenkami přivede na španělskou pláž.

Mínusy kašláku:

Dlouho jsme váhali, ale nakonec jsme přeci jeden našli. Kašlák musíte neustále brát všude sebou a proto je důležité myslet na to, kam jste jej položili. Přístroj je zkrátka součástí rodiny – ztráta takového úžasného nástroje, by vás zajisté nemálo vytočila a své rodiče či přítelkyni… byste pak nejraději uškrtili kabelem od myši.

Začátek dobrý, konec by měl být ještě lepší, proto si jdeme zakašlat a následně díky své důvtipnosti – vystřelit bohemku, doufáme, že někomu špuntem nevystřelíme zrak.

Přinejhorším z něj bude jednooký mrzák, když nejde o život, jde zkrátka o hovno. On i Žižka z Trocnova měl pásku přes oko.

14
0
By | 2017-12-13T09:54:13+00:00 Únor 14th, 2017|Online texty, Recenze|0 Comments