agenti-2020
MDA Ride 2017-03-20T22:36:06+00:00

MDA RIDE: Jedeme v tom s vámi!

MDA RIDE je společnost lidí, kteří se rozhodli pomáhat v České Republice lidem s nevyléčitelným nervosvalovým postižením, známým jako svalová dystrofie. 

S myšlenkou uspořádat benefiční jízdu motocyklů přišel před více než 35-ti lety – ihned poté, kdy se firma Harley-Davidson stala sponzorem sdružení Muscular Dystrophy Association – Oliver Shokouh, majitel dealerství Harley-Davidson v Glendale v Kalifornii. Jejími prvními podporovateli se stala řada filmových hvězd jako Peter Fonda, Larry Hagmann, Lorenzo Lamas, Jay Leno, Denis Hopper a později mnoho dalších. Akce se rychle ujala nejen mezi motorkáři, ale i širokou veřejností. Dnes je americká Love Ride největší motocyklovou charitativní akcí na světě. Od roku 1993 se stejná akce pod názvem Love Ride koná také ve Švýcarsku. Rozhodnutí uspořádat takovou charitativní akci také v České Republice vzniklo v hlavách Josefa „Kádi“ Kadeřábka a jeho přátel někdy před deseti lety. Po více než roce příprav a komunikace s pořadateli akcí Love Ride v USA a Švýcarsku začala tato myšlenka roku 2008 pomáhat i u nás. Letos připravujeme již osmé setkání MDA RIDE – jízdu, která rozhodně není bezstarostná. Čím více lidí v ní pojede s námi, tím více pomůžeme těm, kteří se na motocyklu mohou svézt jedině s naší pomocí. Výtěžek z celé akce MDA RIDE, tedy z dobrovolného vstupného, z prodeje předmětů s logem MDA RIDE, šeků od partnerů akce a všech dalších příspěvků následně putuje přímo na konkrétní potřeby nemocných lidí, které sdružují Asociace muskulárních dystrofiků v ČR (AMD) a Parent Project.

Česká MDA RIDE je největší motocyklovou charitativní akcí v České Republice, jediným takovýmto projektem v Evropské Unii (a po švýcarské Love Ride) druhým v Evropě.

MDA RIDE web

Kontaktní adresa:

MDA RIDE z.s.
Zubatého 10/330, 15000 Praha 5
www.mdaride.cz

Kontaktní osoba:

Josef „Káďa“ Kadeřábek
(+420) 602 309 158
kada@mdaride.cz

Kontaktní osoba:

Zdeněk Janda
(+420) 774 149 970
zdenek@mdaride.cz

Zdroj: MDA RIDE www.mdaride.cz