Motorkářský průvodce po Čechách

6
0

Autor: Josef Káďa Kadeřábek
Počet stran: 240
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Brána

O knize

Při čtení této knihy, dostanete chuť sednout na motorku a vydat se na místa, které Káďa navštívil. My si je můžeme projet na vozíku, kola jako kola. Mnoho lidí chce objevovat svět a přitom v České republice je tolik krásných míst.

V knize naleznete tipy na výlety na motorce po malebných místech naší malé republiky.  Je úplně jedno, zda-li jste zkušený motorkář, jenž už procestoval půlku světa, nebo jste úplný amatér. Ať už tak nebo onak, pokud máte kus volného odpoledne nebo máte čas celý den a nevíte co podniknout, neváhejte a jeďte vyvenčit nablýskaného motorového mazlíčka. Můžete si zvolit kratší výlet na svém písečku či celodenní trip a prošmejdit zajímavá místa, kde jste se možná ještě neocitli. Každý výlet je pozlacený osobitým humorem. Náš kamarád Káďa poukazuje na zajímavosti měst a vesnic, krásy přírody a doporučuje místa, kde se dá s chutí nadlábnout nebo kam raději nevkročit. Představuje Česko z trošku jiné stránky, z pohledu motorkáře tzv. pohodáře, který podřizuje celý svůj život svému miláčkovi již od útlého věku.

Káďa, kamarád „drsňák“ na Harleyi!

Jakmile nás osvítí myšlenka v hlavě. Zničehonic nám zkřehlé prsty zašmátrají po joysticku, stiskneme tlačítko pro zapnutí svého pojízdného sedátka. V tu chvíli se ozve pípnutí, kterým vyrušíme všechny podřimující u nudných „Otázek Václava Moravce“ a uráčíme se vydat do útulného pokoje, kde se ze všeho nejvíc vyjímá počítač na speciálně upraveném stolku pro potřeby slabší menšiny. Zdařile se nasoukáme ke stolu a pak ztěžka pavoučí chůzí prst po prstu dolezeme k myšce, naší pracovní milence. Po rozkliknutí Youtube začneme váhat, co pustíme a vyvalujeme bulvy. To byste neřekli, najednou se na nás vynořili legendární vousáči ZZ Top, s hitem La Grange. Co nás nenapadlo? Vyrušit sousedy přeci! Osolili jsme stereo repráčky na plný koule. V průběhu hraní hlasité hudby jsme začali pronikat, do děje (Route 66) jako bychom doslovně jeli, se skupinkou zapřisáhlých vyznavačů značky Harley-Davidson. Jenže my máme elektromotory, žádná vůně spáleného benzínu z motoru nás nečeká. Pouze bzučivý zvuk! To máme ale pech! Alespoň jedeme na úsporu. Máme zelenou! V ten okamžik jsme si vzpomněli na české Harleyáře z MDA RIDE, především na našeho velkého kamaráda Káďu. Měli bychom dodat. On není žádnej Dudley z filmu Divočáci, který při motorkářském pozdravu narval sebe do cedule. Káďa je jiná kapacita! On dokáže podat ruku z motorky i vozíčkářovi s Duchennovou svalovou dystrofií. A to není žádná hračka! To si pište! Mnozí tento pohyb berou za samozřejmost, avšak my se u něj pěkně zapotíme, ale i pobavíme. Přeci legranda musí být, i kdyby ruka nebyla. Opravdu je to člověk se srdcem na pravém místě! Kamarád, bez kterého si svůj život neumíme představit.

Děkujeme velice, Káďo! Za tvé veškeré činy, tvou touhu a přesvědčení pro dobrou věc!

 

 

 

 

6
0
By | 2017-03-20T22:18:08+00:00 Říjen 2nd, 2016|Online texty, Recenze|0 Comments

Leave A Comment