Motorkářský průvodce po Čechách

6
0

Autor: Josef Káďa Kadeřábek
Počet stran: 240
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Brána

O knize

Při čtení této knihy, dostanete chuť sednout na motorku a vydat se na místa, které Káďa navštívil. My si je můžeme projet na vozíku, kola jako kola. Mnoho lidí chce objevovat svět a přitom v České republice je tolik krásných míst.

V knize naleznete tipy na výlety na motorce po malebných místech naší malé republiky.  Je úplně jedno, zda-li jste zkušený motorkář, jenž už procestoval půlku světa, nebo jste úplný amatér. Ať už tak nebo onak, pokud máte kus volného odpoledne nebo máte čas celý den a nevíte co podniknout, neváhejte a jeďte vyvenčit nablýskaného motorového mazlíčka. Můžete si zvolit kratší výlet na svém písečku či celodenní trip a prošmejdit zajímavá místa, kde jste se možná ještě neocitli. Každý výlet je pozlacený osobitým humorem. Náš kamarád Káďa poukazuje na zajímavosti měst a vesnic, krásy přírody a doporučuje místa, kde se dá s chutí nadlábnout nebo kam raději nevkročit. Představuje Česko z trošku jiné stránky, z pohledu motorkáře tzv. pohodáře, který podřizuje celý svůj život svému miláčkovi již od útlého věku.

Káďa, kamarád „drsňák“ na Harleyi!

Jakmile nás osvítí myšlenka v hlavě. Zničehonic nám zkřehlé prsty zašmátrají po joysticku, stiskneme tlačítko pro zapnutí svého pojízdného sedátka. V tu chvíli se ozve pípnutí, kterým vyrušíme všechny podřimující u nudných „Otázek Václava Moravce“ a uráčíme se vydat do útulného pokoje, kde se ze všeho nejvíc vyjímá počítač na speciálně upraveném stolku pro potřeby slabší menšiny. Zdařile se nasoukáme ke stolu a pak ztěžka pavoučí chůzí prst po prstu dolezeme k myšce, naší pracovní milence. Po rozkliknutí Youtube začneme váhat, co pustíme a vyvalujeme bulvy. To byste neřekli, najednou se na nás vynořili legendární vousáči ZZ Top, s hitem La Grange. Co nás nenapadlo? Vyrušit sousedy přeci! Osolili jsme stereo repráčky na plný koule. V průběhu hraní hlasité hudby jsme začali pronikat, do děje (Route 66) jako bychom doslovně jeli, se skupinkou zapřisáhlých vyznavačů značky Harley-Davidson. Jenže my máme elektromotory, žádná vůně spáleného benzínu z motoru nás nečeká. Pouze bzučivý zvuk! To máme ale pech! Alespoň jedeme na úsporu. Máme zelenou! V ten okamžik jsme si vzpomněli na české Harleyáře z MDA RIDE, především na našeho velkého kamaráda Káďu. Měli bychom dodat. On není žádnej Dudley z filmu Divočáci, který při motorkářském pozdravu narval sebe do cedule. Káďa je jiná kapacita! On dokáže podat ruku z motorky i vozíčkářovi s Duchennovou svalovou dystrofií. A to není žádná hračka! To si pište! Mnozí tento pohyb berou za samozřejmost, avšak my se u něj pěkně zapotíme, ale i pobavíme. Přeci legranda musí být, i kdyby ruka nebyla. Opravdu je to člověk se srdcem na pravém místě! Kamarád, bez kterého si svůj život neumíme představit.

Děkujeme velice, Káďo! Za tvé veškeré činy, tvou touhu a přesvědčení pro dobrou věc!

 

 

 

 

6
0
By | 2017-03-20T22:18:08+00:00 Říjen 2nd, 2016|Online texty, Recepty a recenze|3 komentáře

3 komentáře

 1. FirstTerrie Říjen 12, 2017 at 7:35 pm - Reply

  I see you don’t monetize your website, don’t waste your
  traffic, you can earn additional bucks every month
  because you’ve got high quality content. If you want to
  know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for $$$

 2. Káďa Říjen 3, 2016 at 5:18 am - Reply

  Ahoj vy dva syčáci…….To je jako nekrolog…. 🙂 ….ještě to nechte chvíli….až na potom… ( ale mám samozřejmě radost ) 🙂 váš Káďa, kamarád

  • Kuba a Martin Říjen 4, 2016 at 11:09 am

   Ahoj Káďo 🙂 Jsme rádi, že máš radost 🙂 Neboj se, budeš teprve dědečkem, mimi MDA RIDE 🙂 Budeme psát dál 🙂 Těšíme se až vyjde tvoje další knížka 🙂 Márty s Kubem 🙂

Leave A Comment