Po stopách vůdce.

5
0

Posledně jsme Vám slíbili, že budeme pravidelně přispívat na stránky nevzdávejta do rubriky: výlety a akce, protože tahle rubrika je o zajímavých cestách, které absolvujeme na svých rentiérských vozech. Tentokrát píšeme s menším odstupem. Tak snad nás za to neukamenujete! Důležité ale přeci je držet slovo a to my držíme.

6. 8. 2018 jsme se vydali po stopách Adolfa Hitlera a navštívili jeho slavné Orlí hnízdo.

Nejprve jsme si na parkovišti u Berchtesgadenu zarezervovali autobus, který nás po Kehlsteinstraße vyvezl na horní parkoviště. Odkud jsme na vozejkách vjeli do mramorem obloženého tunelu, kterým jsme doputovali až k dobovému výtahu, jenž nás vyvezl o 124 metrů výše. Tedy do horského útočiště Führera, ležící ve výšce 1834 m n. m. m.

Ovšem do hlavní místnosti s krbem od Benita Mussoliniho jsme se nedostali. Stejně tak jako do vedlejší místnosti Evy Braunové, kde se nachází prosklená galerie s úchvatným výhledem.

I přestože místnosti nebyly bezbariérové, výlet jsme si náramně užili. Bylo pěkné počasí. Takže jsme měli možnost zavítat na terasu. Odkud jsme si užili impozantní výhledy do údolí, na alpské štíty a na oprsklá kavčata žadonící o naše svačiny.

Jediné, co nás mrzí je, že jsme nepotkali žádného esesáka

5
0
By | 2018-10-17T15:37:08+00:00 Říjen 17th, 2018|Online texty, Výlety a akce|0 Comments

Leave A Comment