👉 PODPOŘTE naši tvorbu! 😉

0
0

Jsme dva kluci na vozíku a mimo toho, že se snažíme společně psát, nás spojuje i velké přátelství. Spojuje nás i společná nemoc.

V nízkém věku se u nás projevil vzácný typ svalové dystrofie typu Duchenne. Nyní, v našich ani ne třiceti letech oba již kompletně potřebujeme pomoc rodiny a jediným možným pohybem jsou pro nás drobné pohyby joystickem a myší u počítače.

To nás ale nijak nelimituje v chuti do života, tvorbě a černého humoru. Společně jsme napsali knihu Duchennovi jezdci a také Šudy a Márty aneb příhody strýčka Duchenna, staráme se o internetové stránky nevzdavejto.cz, píšeme blog, kreslíme vtipy a cestujeme.

Naším mottem je brát život s humorem, bez stereotypů, patosu a nářků nad osudem. Tahle záludná nemoc nás sice okrádá o svaly, ale nikoliv o zážitky a perfektní dny. Chceme tím vším pomoci podobným, kteří nevědí jak s hendikepem žít atd… A moc bychom si přáli, aby se naše názory a náš pohled na toto téma přiblížit těm, kterých se to týká, ale i lidem, kteří o tomto tématu nic nevědí a řečeno s klasikem – bojí se zeptat.

E-mail: jm@nevzdavejto.cz

0
0
By | 2019-10-04T11:55:36+00:00 Říjen 1st, 2019|Online texty, Recenze|0 Comments

Leave A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..