Sedmero věcí, které se hodí vědět, když převážíte v autě Duchenna

5
0

Jestliže vezete ve své hranaté plechovce Duchenna, očekávejte neustálé buzerování, prudění, kecání a plno dalších zajímavých zážitků. K tomu všemu je dobré vědět několik následujících věcí.

1. Nezáleží na tom, jestli jste Duchenna před jízdou dali řádně vymočit do bažanta. Mohl si ho vyždímat úplně do mrtě. Stejnak jakmile vyjedete z baráku, po pár kilometrech se mu bude chtít znova.

2. Jestliže s sebou v dodávce nemáte bažanta, tak během jízdy začne mít vozofil žízeň. Nedá pokoj do té doby, než mu nachlastat dáte, jenže se mu začne chtít chcát a vy nemáte bažanta. V tuto chvíli musíte jednat racionálně. Uříznout hrdlo petláhve, je jediná možnost.

3. Je vědecky dokázáno, že rodič, jiný rodinný příslušník či milenka je schopen snést frekvenci požadavků: „zvedni mne ruku! Padá mne hlava! Uprav mne zadek!“ maximálně třicetkrát za hodinu, aniž by v afektu s naběhlou žilkou na čele… vjel úmyslně do protisměru, aby ukončil život.

4. Nezáleží na tom, jakou dobu jedete v káře. Dušín zamhouří okem pouze jen deset minut před dojezdem na místo. Takže ho pak musíte vzbudit a on začne nechápavě čumět, proč ho vůbec budíte.

5. Nikdy nenabízejte dystrofikovi, ať vám něco vypráví. Ono to pak svádí k tomu, že se budete Duchenna chtít zbavit. Pozor! Může se snadno zaseknout jak gramofonová deska. Takže dvě hodiny v kuse mluví o kozách a nemůže přestat. Jsou zaznamenány případy, kdy po hodině poslouchání o vemínkách, sklíčenému rodiči ruplo v koulích, vyskočil za jízdy z vozu, svlékl se do naha a běžel do řepkového pole, kde dožil svůj rozverný život.

6. Z pozice řidiče na zadní sedadlo či vozík připoutaný kurty do úhlopříčky nedosáhnete. To je prostě fakt! Nenechávejte v tomto dosahu Duchennka předměty, které si nepřejete, aby ukecanofil za jízdy používal… například mobil či vibrátor. Během jízdy tyto předměty “hajzlík“ totiž uzme a bude škodit nejen jim samotným, ale i interiéru auta. Je poměrně smutné, když svištíte po dálnici. A najednou ucítíte v zádech průvan, uslyšíte „mami, tati! Pápá! Já letím!“ ohlédnete se a s hrůzou zjistíte, že Duchenne nebyl připoután. Otevřely se totiž dveře a váš mrzáček Dušínek, který seděl za vámi, se převrátil nebo ještě hůř, právě se za jízdy prolétl a rozsekal na D1.

7. Neexistuje takový vozík, který by postižence ochránil stoprocentně. Pokud mu neustále padá hlava z podhlavky, svědí ho nos. I přes výhružky zapíná joystiickem vozík, se kterým ze srandy popojíždí a polohuje si vrzající opěrkou. Vypráví stále dokola o kozičkách, čumí, kudy vrány lítaj, kouše si rty, beznadějně si snaží sundat boty a pořád mele držkou. Doposud nebyla vynalezena ochrana proti tomu, aby nepříčetně vytočený šofér zastavil, obešel auto, vyvezl kripla z kufru. Nařezat mu proutkem nemůžete, poněvadž sedí na zadnici. Dát mu facku také nelze. Tedy pokud nechcete, aby mu upadla hlava nebo křuplo v krku a nosil límec. Nechat ho u krajnice sice můžete, ale on se stejně vrátí nazpět, díky své ukecanosti… se mu všechny řidiče/ky podaří podplatit.

5
0
By | 2017-10-27T12:24:57+00:00 Listopad 30th, 2016|Online texty, Povídky|0 Comments