V atmosféře oslav 100 let naší republiky.

3
0

27.10. Tedy včera. Jsme zavítali do Malostranské besedy, v jejíchž prostorách nás očekával Jirka Píša. Známý pod pseudonymem jako Pražský Fotograf. Dokážeme si i tvrdit, že je to náš velmi dobrý kamarád. 😉 Pozval nás na svou komentovanou prohlídku, pro kterou zajistil čtyři siláky.💪 Šlo totiž o to, že na vozíku se dá dostat jen do druhého patra a do renesančního podkroví se musí po širokém schodišti.
Řekl si, že když už tam není možno vybudovat bezbariérový přístup, tak že tam vozíčkáře budou aspoň jedno sobotní odpoledne nosit. Galerie Malostranské besedy se prostě na chvíli proměnila v galerii BEZ BARIÉR.
Nejdřív jsme vyjeli výtahem do druhého patra, ve kterém k nám přistoupili čtyři namakaní siláci a jednoho po druhém nás vynesli do podkroví.
Sice se u toho pořádně zadýchali, ale musíme je pochválit – nic nám nezlomili.
Ve chvíli, kdy jsme se ocitli v podkroví. Hned jsme se pustili do prohlížení snímků, které nabízejí známé i méně známé pohledy na Prahu a její zákoutí. Umění Jiřího Píši, rozhodně tkví ve schopnosti zachytit okamžik a běžným místům tak dát nádech neopakovatelnosti. Díky tomu pražská zákoutí, která byla fotografy zachycena již tisíckrát, dostávají nový rozměr a ač jsou notoricky známá, přesto vyprávějí svůj příběh v novém světle. Skrze fotografie tak jsme měli možnost se přenést nad Vltavu a vychutnat si kouzlo stoupající ranní mlhy či toulat se o samotě prázdnými uličkami metropole.
Na závěr jsme se zastavili u známé fotografie: Dva na šesti kolech čuměj 👀na Karlův most…brzy ráno. A pro návštěvníky jsme si připravili malé překvapení. Přistoupil Káďa, aby představil knížku, na které se s námi podílel. Navíc z ní přečetl úryvek, čímž pobavil návštěvníky – to je dobré znamení. Následně jsme se s Káďou pustili do podepisování knížek. Holt je to daň za popularitu. Kniha byla samozřejmě k zakoupení na tomto místě.
I přestože jsme byli jen pozvanými hosty, děkujeme Pražskému Fotografovi, díky kterému jsme se této krásné výstavy mohli zúčastnit.

…Príma atmosféra, autogramy, kultura…tak trochu pražská kavárna , asi…tedy tak si jí představujeme…

Přátelé, k dnešnímu výročí 🇨🇿 vám všem přejeme, ať každý den stojí za to a ať se nám v naší zemi žije co nejlépe. Ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…

3
0
By | 2018-10-29T20:16:19+00:00 Říjen 29th, 2018|Online texty, Výlety a akce|0 Comments

Leave A Comment